Giyotin Cam Sistemi Nedir ?

Giyotin Cam Sistemi Nedir?

Giyotin Cam Sistemi, Alüminyum panellerden oluşur ve yukardan aşağı doğru dikey bir şekilde açılıp kapanır. Sistem üç cam hareketli, tek cam sabit tüm camlar hareketli ya da belli başlı opsiyonlar üzerinde inşaa edilir. Giyotin kelimesi daha çok yapı giyotin gibi yukardan aşağı açılıp kapandığı için kullanılmaktadır. Aslında Giyotin Cam sistemi henüz Alüminyum sektöründe net bir isimle kullanılmamaktadır.

Giyotin cam sistemine Türkiye piyasasında Küpeşte de denilmektedir. Panorama şeklinde isimlendiren firmalar olmasına rağmen bilinen adı Giyotindir.

Giyotin Cam Sisteminde Cam özelliği Isıcam veya Tek cam özelliklerinin tümünü kullanabilmektedir. Katlanır camlar birbirine paralel bağlandığından açılıp kapanma anında herhangi bir sorun veya kayma olmamaktadır.

Giyotin Cam Sistemleri Motorlu olabilmektedir. Motor ve kumanda sayesinde açılıp kapanmaları daha konforlu bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Motorlu Giyotin için piyasada ideal motorlar bulunmaktadır. En çok talep göreni Somfy olmakla beraber Cherubini ve Becker de tercih edilmektedir.

Giyotin Cam sistemleri için kullanılan Alüminyum en ideal ölçüde olmalı. Rüzgara, yağmura veya çevresel etkenlere karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Bunun yanında ısı yalıtımını da sağlamalıdır. Giyotin Cam sisteminde alüminyum kalınlığı standart olmakla beraber iklim şartlarının daha sert geçtiği yerlerde farklı kalınlıkta ve kalitede profiller kullanılabilmektedir.

Giyotin Cam sistemleri, ses yalıtımına da fayda sağlamaktadır. Üstten aşağı doğru tam açılması da balkon, teras gibi yerlerin kullanım alanını genişletmektedir. Günümüzde Cafe, restoran, balkon, teras, ofis gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Giyotin Cam sistemleri için ölçü alırken zemin ve cephe yönü önem arzetmektedir. Zeminin çok eğimli olduğu yerlerde ölçünün ve montajın bu eğimin baz alınarak yapılması gerekmektedir. Giyotin üretiminde Türkiye’ nin en önde olan firmalarından olup aynı zamanda Dünyanın değişik ülkelerinde de tercih edilmekteyiz.

Giyotin sistemin de rayların da çok sağlam ve uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanması gerekmektedir. Özellikle ısıcamlı sistemlerde estetikliğin yanında sağlamlığının da iyice kontrol edilmesi gerekmektedir. Yukarıda ölçü anında zemin eğimine dikkat edilmesi konusunda belirttiğimiz husus montajın önemini de ortaya çıkarmaktadır.

Montaj genelde bayiler veya montaj ekipleri tarafından yapıldığı için Doğru montaj yapılmaması durumlarında Giyotin Cam Sisteminiz sıkıntı çıkarabilmektedir. Firmamız kesinlikle bu konuda her türlü güvenceyi sağlamaktadır. İmalat ve montaj aşaması tam bir profesyonellik ile yapıldığından imalatımıza ve montajımıza güvenebilirsiniz.

Scroll to Top